Міжнародні інститути мають допомогти фермерам купити землю — експерт

7 січня 2020 338 0
Джованні Сальветті, директор міжнародної банківської групи Rothschild у країнах СНД
Kurkul.comДжованні Сальветті, директор міжнародної банківської групи Rothschild у країнах СНД

Уряд має підтримати фермерів під час земельної реформи. Державні банки, напевно, повинні запропонувати доступний пакет послуг (не тільки кредити) для малих та середніх агровиробників. З фінансуванням таких програм можуть допомогти і міжнародні інститути. Таку думку висловив в інтерв'ю AgroPolit.com керуючий директор міжнародної банківської групи Rothschild у країнах СНД Джованні Сальветті.

«Сьогодні земля і ринок — це емоційно, психологічно і політично складне питання. Вирішувати його потрібно поступово. З одного боку, дати ресурс для купівлі землі дрібним і середнім виробникам. З іншого – дозволити компаніям з іноземним капіталом, що вже працюють, викуповувати оброблювану ними землю в Україні. Сукупно компанії з іноземним капіталом, а також українські публічні компанії (частина акцій продається на біржах) обробляють в Україні 5% всіх с/г земель», – заявив Джованні Сальветті.

Читати за темою: Земельний законопроект підготували до другого читання

За його словами, це можуть бути компромісні кроки на першому етапі земельної реформи. Далі потрібно дивитися – справдяться чи ні ризики, пов'язані із земельною реформою, що існують в суспільстві. 

Виконано за допомогою Disqus