Живець свиней подорожчав майже на 5%

13 січня 2020 83 0

Одразу після нового року внутрішні котирування на свиней забійних кондицій додали в середньому 4,7% проти середньої позначки в останній тиждень 2019 р. Про це повідомили аналітики Асоціації «Свинарі України».

Читати більше: Найбільші свиноферми України — рейтинг господарств

У наслідок цього середньоринкова ціна закупівлі сягнула 44,6 грн/кг.

«Відновлення цін закупівлі на початку січня пов’язують зі слабшою пропозицією свиней забійних кондицій після активної реалізації таких тварин перед святами», — йдеться у повідомленні.

Представники м’ясопереробної галузі відзначають досить низьку ринкову активність на ринку, а також прогнозують аналогічні тенденції вже серед кінцевих споживачів після завершення зимових свят.

Хоча послаблення закупівельних цін на свинину перед зимовими святами забезпечило привабливіші ціни для кінцевого споживача та стимулювало продажі, по завершенні першої половини січня оператори ринку очікують на сезонне просідання реалізації свинини.

З огляду на це, м’ясопереробники очікують поступового пониження цін закупівлі упродовж наступних кількох тижнів. Так, за підсумками опитування учасників Асоціації «М’ясної галузі» більшість операторів передбачає зниження цін на свинину живою масою до 42-43 грн/кг (проти 43-45,5 грн/кг протягом перших двох тижнів року).

З іншого боку, прогнозується, що «цінопад» не буде довгим та значним через обмеженішу пропозицію свиней забійних кондицій від промислових виробників у наслідок тимчасового виходу з ринку вагомих його гравців, а також очікування меншої конкуренції з сировиною іноземного походження.

Виконано за допомогою Disqus

+ 40° ... + 23°

Вітер

1.2м/с

Опади

2.6мм

Вологість

52%