Індекс прибутковості молока минулого року був найкращим за останні 8 років — Ярмак

15 січня 2020 47 0
Індекс прибутковості молока минулого року був найкращим за останні 8 років — Ярмак
Kurkul.comІндекс прибутковості молока минулого року був найкращим за останні 8 років — Ярмак

Індекс умовної прибутковості молока (УМІ) виріс у 2019 р. на 27%, порівнюючи з показником 2018 р. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Експерт наголосив на тому, що цей показник найліпший за останні 8 років. (з точки зору прибутків).

«Україна, фактично, перестає бути значущим експортером молочної продукції. Більше того, є загроза того, що імпорт буде перевищувати експорт вже в 2020 році, особливо якщо курсові тенденції будуть збережені», — зауважив Андрій Ярмак.

За його словами, розмови про ринок землі призвели до заморожування інвестиційних планів більшості виробників молока на невизначений час в 2019 р. Це пояснюється тим, що холдинги та неефективні власники корів почали  масово позбуватися своєї власності, аби зібрати кошти на викуп земельних ресурсів.

На його думку, падіння прибутковості виробництва зернових, яке раніше збаласновувало прибуток від неефективності тваринництва, також вплинуло на  молочну сферу продукції.

«Корів тримали лише щоб люди, що здають в оренду паї, були до них лояльними. З запуском ринку землі про це вже можна буде особливо не турбуватися, тому, фактично, процес вирізання пішов», — підсумував Андрій Ярмак.

Читайте також: Виробництво молока і молокопродуктів за 2016-2018 роки.

Виконано за допомогою Disqus