Росія планує обмежити експорт зерна

16 січня 2020 78 0

Мінсільгосп РФ планує ввести нетарифну квоту на експорт зерна в першому півріччі цього року. Повідомляє interfax.

Як випливає з проекту постанови уряду, розмір квоти на термін з 1 січня по 30 червня 2020 р. пропонується встановити в 20 млн тонн. Проект розробив Мінсільгосп.

Згідно з проектом, квота включає пшеницю, жито, ячмінь, овес і кукурудзу. У документі підкреслюється, що ці культури є «суттєво важливими для внутрішнього ринку Російської Федерації». Квота не поширюється на насіння зернових культур.

Передбачається, що контроль за вибіркою нетарифної квоти буде здійснювати Федеральна митна служба. Їй же буде доручено в режимі реального часу публікувати на своєму сайті інформацію про вибірку квоти.

«У випадку, якщо учасник зовнішньоторговельної діяльності задекларував обсяг для вивозу зернових культур більше, ніж встановлений обсяг нетарифної квоти, то перевищення не може бути більше 5% від встановленого обсягу нетарифного квоти», — йдеться в проекті постанови.

Україна, як один з найбільших експортерів зерна в світі, не планує вживати ніяких дій на тлі намірів Росії ввести обмеження на експорт зерна в другій половині поточного сезону 2019/20 року, заявив заступник міністра з питань розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький в середу, зазначили Refinitiv Agriculture на своєму Телеграм-каналі.

«Це (міра) на даний момент не планується», — сказав Тарас Висоцький.

Виконано за допомогою Disqus

+ 14° ... + 7°

Вітер

3.6м/с

Опади

0.3мм

Вологість

88%