В ЄС закликали захистити фермерів після відкриття ринку землі в Україні

21 січня 2020 189 0

Євросоюз підтримує запровадження ринку землі в Україні, але погоджується з побоюваннями щодо захисту прав малих фермерів. Про це заявив новий посол Європейської комісії в Україні Матті Маасікас, передає hromadske.

Нагадаємо, Сольський назвав пільгові умови придбання державних земель для фермерів

«Ми не сліпі та глухі щодо побоювань, які існують в українському суспільстві. ЄС підтримує ціль цієї реформи, адже це вивільнить такий потенціал для вашої економіки. Згідно з підрахунками Світового банку, йдеться про 1 чи 1,5% ВВП країни. Але потрібні запобіжники для захисту малих фермерів. Це дуже важливо. І стурбованість щодо цього закономірна і виправдана», — наголосив він.

Матті Маасікас додав, що дуже важливою у цьому контексті залишається судова реформа, успішна реалізація якої дозволить уникнути зловживань після відкриття ринку землі.

«Чи будуть дотримуватися обмежень? Чи не спробують певні впливові особи під чужими чи фальшивими іменами, використовуючи підставні компанії, скупити багато землі? Це те, що залежить від працюючої системи правосуддя. Так що все це треба робити паралельно (земельну і судову реформи — ред.)», — наголосив дипломат.

Виконано за допомогою Disqus

+ 34° ... + 16°

Вітер

1м/с

Опади

0мм

Вологість

47%