Corteva Agriscience не погоджується з адміністрацією Трампа щодо заборони хлорпірифосу

22 січня 2020 107 0
Corteva Agriscience не погоджується з адміністрацією Трампа щодо заборони хлорпірифосу
Kurkul.com

В США продовжується процес введення заборони на використання хлорпірифосу. Хоча з приходом Дональда Трампа в країні відбулось послаблення позицій по обмеженню окремих діючих речовин пестицидів, проте це не стосується хлорпірифосу. Провідна компанія виробник хлорпірифосу в США Corteva Agriscience не погоджується з цим та вважає дані про шкідливий вплив препарату необ’єктивними. Повідомляє SuperAgronom.com.

Заборону на виробництво та продаж пестицидів, до складу яких входить хлорпірифос, спочатку було запроваджено на Гаваях. У травні минулого року штат Нью-Йорк ухвалив заборону на використання діючої речовини до кінця 2021 р.

На початку 2019 р. обмеження намагались запровадити у штаті Меріленд. В Орегоні, Коннектикуті та Нью-Джерсі заборона на використання одного з найбільш широко використовуваних в країні ЗЗР наразі перебуває на стадії розгляду.

«Хоча хлорпірифос заборонений далеко не скрізь, я думаю, деякі люди задаються питанням про перспективи його подальшого використання. Це клас сполук, органофосфатів, від яких ми, як правило, відходимо. Ця тенденція спостерігається упродовж останніх 20 років, і думаю, збережеться надалі», — зауважив доктор доцент Державного університету штату Огайо Келлі Тілмон.

Наразі заборону на використання хлорпірифосу запроваджено у Каліфорнії — найбільшому сільськогосподарському штаті країни. Восени минулого року Каліфорнійське агентство з охорони навколишнього середовища (EPA) оголосило про припинення використання інсектициду впродовж 2020 року.

«Обмеження продажу хлорпірифосу сприяє захисту вразливих груп населення, виводячи з ринку шкідливі пестициди», — заявив міністр з питань охорони навколишнього середовища Каліфорнії Джаред Блуменфельд, посилаючись на дані, які підтверджують шкідливий вплив препарату на здоров’я.

У відповідь на заборону Каліфорнії, Кесей Бірхмаєр представник Corteva Agriscience, яка є провідним виробником хлорпірифосу в США, заявив, що компанія виступає за безпечне використання пестицидів, «ми категорично не погоджуємось зі змістом звинувачення, яке Каліфорнія видала реєстраторам, вони не підтверджені об'єктивними та детальними науковими дослідженнями».

Обмеження, запроваджені у Каліфорнії передбачають: 

  • заборонену на продаж препаратів, до складу яких входить хлорпірифос (набуде чинності 6 лютого 2020 р.);
  • до 31 грудня 2020 р. виробникам штату забороняється зберігати або використовувати препарати з хлорпірифосом;
  • до повної заборони препарату його використання повинно відповідати чинним обмеженням, включаючи заборону аерозольного обприскування та дотримання буферних зон. Виконання чинних обмежень суворо контролюватиметься Департаментом регулювання пестицидів (DPR).

Зазначається також, що у 2012 р. Міністерство сільського господарства Міннесоти (MDA) повідомляло про високі рівні залишків хлорпірифосу у поверхневих водах штату. Внаслідок чого, MDA було розроблено удосконалені механізми управління хлорпірифосом.

Виконано за допомогою Disqus

+ 34° ... + 16°

Вітер

1м/с

Опади

0мм

Вологість

46%