Поля озимих на Харківщині заселяють колонії гризунів

29 січня 2020 399 0

Результати моніторингу озимих культур на Харківщині свідчить про заселення мишоподібними гризунами 100% обстежених площ. Повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на дані Держпродспоживслужби в Харківській області.

За даними спеціалістів, впродовж останнього тижня при проведенні обстежень посівів сільськогосподарських культур та інших стацій на 100% обстежених площ було відмічено наявність мишоподібних гризунів.

Читати за темою: Озимі на полях України перебувають в стані неглибокого спокою

В посівах озимої пшениці, ріпаку, багаторічних трав та полях з під соняшнику і кукурудзи гризуни нараховувались за чисельності 1,0-2 колонії на гектарі, неорних землях — 2,8-3 колоній на гектарі.

Зазначається, що на обстежених площах у посівах сільськогосподарських культур економічний поріг шкодочинності не перевищений. Надалі суттєвого зростання популяції мишоподібних гризунів на усіх землях, в тому числі озимині, очікувати не слід.

«Водночас, враховуючи динамічність розвитку гризунів та здатність полівок до розмноження, необхідно забезпечити ретельний моніторинг озимини, багаторічних трав, неорних земель та інших стацій. За наявності 3-5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав  проводять захисні обробки дозволеними до використання родентицидами», — йдеться в повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 34° ... + 16°

Вітер

1м/с

Опади

0мм

Вологість

46%