ЄС нарощує площі під картоплю

5 лютого 2020 150 0

За прогнозами Асоціації виробників картоплі в Північно-Західній Європі (NEPG), п’ять головних країн-виробників картоплі продовжуватимуть нарощувати площ під культурою, навіть попри збільшення витрат на її вирощування, повідомляє topagrar.com.

Так за останні п'ять років площа під картоплею в країнах-членах NEPG, Великобританії, Нідерландах, Франції та Бельгії збільшилась на 9% — до 563 тис. га. Наразі фермери мають намір вирощувати саме бульбу, оскільки альтернативні культури, такі як цукровий буряк, стають менш привабливими.

 Паралельно із збільшенням посадкових площ під картоплю зростають і витрати на вирощування культури. Це провокують складні умови зберігання, які потребують додаткових витрат на сушку та зберігання бульб, а також, збитками через пошкодження та гниття врожаю.

 Згідно з підрахунками голландської сільськогосподарської асоціації NAV, у наступному сезоні витрати на зберігання збільшаться на  €3 за центнер. Крім того, існують ризики пов'язані зі зміною клімату, поширенням хвороб та шкідників.

 У Нідерландах також спостерігається зростання площ під картоплею. Це зумовлено тим, що чимало компаній припиняють займатися тваринництвом, звільняючи площі під кормовими угіддями.

 

Виконано за допомогою Disqus