Реклама

Погодні умови взимку компенсували негативний вплив осінньої посухи на ріпак — думка

11 лютого 2020 46 0
Погодні умови взимку компенсували негативний вплив осінньої посухи на ріпак — думка
Kurkul.com

Аграрії України підтверджують, що з осені ситуація з ріпаком була дуже складною, але м'яка зима в деяких регіонах компенсувала негативний вплив погоди восени. Про це розповів заступник генерального директора з інновацій Ukrlandfarming Володимир Фантух в матеріалі Latifundist.com.

«Ми не плануємо пересівати ріпак. Тепла зима дала можливість відновитися цій культурі. Якщо буде так і далі продовжуватиметься, рослини будуть у відмінному стані. Тобто проблем з ріпаком в цьому році не буде. Сподіваюся, не лише у нас», — зазначив Володимир Фантух.

У деяких регіонах озимі не відновилися після посухи. Зокрема, керівник агрономічного відділу агрохолдингу МХП Віктор Марценюк сказав, що із загального обсягу посіяного на підприємствах компанії ріпаку не зійшло близько 5% в чотирьох областях: Львівській, Черкаській, Вінницькій та Київській. Пересівати планують соняшником.

«На Донбасі частина полів, які були засіяні озимим ріпаком, будемо пересівати, так як через дефіцит вологи восени отримали слабкі сходи. Залишимо 60-65% посівів. За нашою виробничою стратегією після озимого ріпаку передбачений пересів соняшником. У Київському регіоні ріпак посіяли всього на 700 га. Його будемо пересівати кукурудзою», — зазначив Віктор Марценюк.

Учасники ринку стверджують, що стан інших озимих культур задовільний і навіть хороший. Володимир Фантух, зокрема, додав, що якщо оцінювати рослини по 5-бальній системі, то стан до 4 лютого оцінювалося на тверду 4. І поки говорити про втрати не доводиться.

Виконано за допомогою Disqus