Юрій Малета, керівник ФГ «Ельдорадо»

Ріпак по No-till на Херсонщині — досвід Юрія Малети

Vaderstad 4 листопада 2019 917 0

Бездощів’я та посуха змушують аграріїв серйозно турбуватися та шукати способи й технологію, аби зберегти ґрунтову вологу й створити оптимальні умови для вирощуваних культур. Зіткнувшись із такими проблемами, Юрій Малета, керівник ФГ «Ельдорадо» у Херсонській області, змінив власний підхід до ведення сільськогосподарського виробництва.

Читати за темою: Секрети успіху та високих врожаїв британського фермера Саймона Хілла.

Усі добре знають, як непросто вирощувати культури на Херсонщині, а тим більше — без штучного зрошення. Тому у цьому господарстві обрали найбільш оптимальний і раціональний спосіб системи землеробства для їхніх умов, а саме технологію нульового обробітку ґрунту — No-till. І варто зазначити, що ця технологія в господарстві працює та дає стабільні результати протягом більше, ніж дев’яти років. Усе це — завдяки керівникові ФГ «Ельдорадо» Юрію Малеті та його сміливості у пошуку нових рішень і підходів до застосування  сучасних технологій. Це гідне поваги, адже доволі непросто самому набувати нового досвіду: експериментувати, випробовувати, пізнавати та досягати оптимальних результатів.

Ріпак

Так, одним із таких досягнень є революційна технологія вирощування озимого ріпаку. Запитаєте: в чому революційність? Передусім — це спосіб та норма висіву озимого ріпаку. Вже не перший рік у господарстві озимий ріпак висівають за допомогою сівалки точного висіву Tempo F8 від компанії Väderstad. Завдяки їй вдається досягти рівномірного висіву із чітко заданою нормою розподілу насіння в рядку. Ми звикли чути про висів ріпаку з такими міжряддями: 12,5 см, 15, 19, 30 та 45 см, — проте мало хто чув про сівбу ріпаку з міжряддям 70 см. Але це — реальність, успіх якої підтверджено не одним роком практики. Друге новаторство в технології — це норма висіву.

 

За рекомендаціями більшості виробників насіннєвого матеріалу озимого ріпаку густота рослин має становити не менше як 500 тис. шт./га. Тобто норма висіву за їхніми рекомендаціями має становити 550-600 тис. шт./га. Та в цьому господарстві висівають із нормою 190-200 тис. шт./га. І в результаті такої технології висіву врожайність гібридів ріпаку, висіяних 15 серпня, становила 4,2 т/га, а за сівби 15 вересня – 3,4 т/га.

Безумовно, таких результатів мало хто досягає навіть в умовах достатнього зволоження. Звісно, без внесення добрив і засобів захисту рослин таких показників не досягти. Але з урахуванням, що цей урожай вирощено в умовах Херсонської області — результат  більш ніж переконливий.

© Kurkul.com, 2019

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою