На виноградниках Прикарпаття з’явився небезпечний шкідник

12 лютого 2020 1264 0
На виноградниках Прикарпаття з’явився небезпечний шкідник
Kurkul.com

Разом із розвитком виноградарства на Прикарпатті і різкою зміною клімату виноградники регіону заполонили майже всі хвороби та шкідники, які років 10-15 тому не завдавали жодної шкоди. Повідомляє napensii.ua.

Зазначається, що нещодавно в Тисменицькому районі Івано-Франківської області виявили філоксеру. Філоксера 100 років тому була завезена до Франції з Америки разом з виноградними саджанцями. Це зумовило її швидке розповсюдження в Європі і на інших континентах.

«Уперше філоксера була завезена в Крим в 1880 році. Вона належить до карантинних шкідників рослин. Являє собою попелицю, маленьку сисну комаху. Неозброєним оком її не побачиш, хіба що за допомогою лупи. Цікавим є те, що живиться соком рослинних клітин, коли наносить уколи корінню і листю», — йдеться у повідомленні.

Читати за темою: Глобальне потепління може знищити 85% виноробних регіонів у світі

Заражені філоксерою кущі відстають у розвитку, різко знижується їхня врожайність і згодом вони гинуть. Для захисту виноградників від філоксери застосовують карантинні, агротехнічні і хімічні заходи.

Найбільш ефективний захист від філоксери європейських сортів винограду — вирощування прищепних насаджень (підщепа — американський виноград, прищепа — європейський).

Виконано за допомогою Disqus