В найближчі роки в Україні може зникнути виноробна галузь — експерт

11 лютого 2020 426 0
В найближчі роки в Україні може зникнути виноробна галузь — експерт
Kurkul.com

Виноробна галузь України сьогодні переживає найскладніші часи за останні 30 років. Про це заявили науковці кафедри економіки промисловості Одеської національної академії харчових технологій, інформує AgroPolit.com.

Вчені вважають, що через кілька років українська виноробна галузь може зникнути, адже за останні десять років обсяги виробництва вина в Україні впало удвічі.

«Найперша проблема тут — скорочення площ під виноградниками. Дуже великих втрат завдала анексія Криму, де ми залишили 40% виноградників, і на материку мали менше 49 тис. га. Але за п’ять останніх років і ці площі скоротилися ще на 4 тис. га. Це зумовило дефіцит виноматеріалів. Їх доводиться імпортувати, а це призводить до відтоку валюти за кордон», — пояснила доцент академії Наталія Яблонська.

Основна причина такої ситуації — відсутність державної підтримки галузі. Адже виноградарство має тривалий цикл виробництва.

«П’ять років треба чекати лише на вступ виноградника у фазу плодоношення. Ще два роки — на те, щоб із ягід можна було робити ординарне вино. А для виробництва марочного вина, шампанського та коньяків — набагато довше. Скажімо, для витримки коньяків — майже 50 років. Словом, віддача можлива щонайраніше на 8-9 рік після закладки виноградника», — додала експерт.

Читати за темою: Глобальне потепління може знищити 85% виноробних регіонів у світі

Виконано за допомогою Disqus