Експерт розповів, як відсутність вологи у ґрунті впливає на посіви

24 лютого 2020 1680 0
Експерт розповів, як відсутність вологи у ґрунті впливає на посіви

Поступові зміни клімату в бік потепління змушують сільгоспвиробників пристосовувати свою діяльність до нових умов. Та все ж такої аномальної зими, як ця, не очікував ніхто: тепла, без снігу чи інших опадів, вона може мати негативні наслідки для вирощуваних культур. Про це повідомив керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй.

«Нетипова зима 2020 р. дійсно може суттєво вплинути на стан посівів. По-перше, відсутність снігу позначиться на рівні вологи у ґрунті — рослини будуть гірше розвиватися, відповідно, ми ризикуємо втратити частину врожаю. По-друге, м’які умови цієї зими створили сприятливі фактори для перезимівлі хвороб і шкідників, які вже шкодять ослабленим посівам. Крім того, такі умови можуть спричинити зниження популяції певних комах, що, своєю чергою, призведе до порушення харчового ланцюжка для птахів та деяких видів тварин», — розповів керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй.

Тому вчений радить напередодні сезону дослідити запаси продуктивної вологи у ґрунті, оскільки через погодні умови земля не мала змоги накопичити необхідну культурам вологу. Таким чином, агровиробник точно знатиме, яке поле засіяти і якими культурами, а яке краще залишити під пари.

Крім того, Володимир Конограй рекомендує спланувати профілактичні обробки посівів, попередньо провівши рослинну діагностику озимих культур, а також велику увагу приділити живленню рослин, зокрема й антистресовому — лише так можна сподіватися на щедрий, здоровий врожай.

Виконано за допомогою Disqus