Аграрії Прикарпаття розпочали підживлювати озимі

4 березня 2020 104 0
Аграрії Прикарпаття розпочали підживлювати озимі
Kurkul.com

Цьогорічна зима посприяла вегетації озимих культур на полях Прикарпаття. Ще наприкінці лютого сільгоспвиробники розпочали роботи з підживлення посівів. Однак великою загрозою для озимих стала популяція гризунів. Повідомляє SuperAgronom.

Одними з перших у поля вийшли аграрії Філії «Перспектив» Групи МХП. Ще на початку лютого на полях Городенківського району почали вносити рідкі міндобрива (КАС) і гранульовані (сульфат амонію). Трохи згодом  до робіт долучились  інші господарства, зокрема ПФ «Богдан і К» та «Ярослав і К» зі Снятинського району.

«Стан озимих дуже добрий. Рослини рясно скущилися, набрали цукрів. Були занепокоєні незначним накопиченням вологи. Норма — 140-180 мм дощу, а не було навіть половини норми. Та кілька тихих рівномірних дощів у лютому наситили ґрунт достатньо. Отож є надія, що озимина матиме потенціал для старту», — розповідає директор ПФ «Богдан і К» Павло Тимофійчук.

Ще 14 лютого тут розпочали внесення КАС трьома оприскувачами та сульфат амонію — розкидачами. Протягом 15-20 березня очікується літ шкідників. На полях готують пастки-обманки яскраво-жовтого кольору, як цвіте ріпак. Вони приманюють комах, аграрії ведуть їх підрахунок та вирішують, як з ними боротися.

Великою загрозою для озимини стали цьогоріч гризуни. Їх популяції розвинулися масово. Особливо на площах, де попередниками були пшениця та ріпак прямим посівом (за технологією no-till), без глибокого безвідвального обробітку. Виникла така проблема в Городенківському і Тлумацькому районах та на полях уздовж заповідних територій Дністровського каньйону.

Читайте за темою: АгроЕкспедиція Соя 2018. Івано-Франківська область: Персей Агро, Богдан і К

Виконано за допомогою Disqus