Реклама

В Україні змінять програму підтримки бджільництва

16 березня 2020 8976 0
В Україні змінять програму підтримки бджільництва
Kurkul.com

МЕРТ готуює зміни у законодавстві, які спрямовані на боротьбу з фальсифікацією меду, для забезпеченням простежуваності виробництва, захисту рослин, спрощення процедури реєстрації пасік та інше. Повідомляє прес-служба відомства.

«Галузь бджільництва є вагомою складовою аграрної галузі України і значною статтею аграрного експорту. Зокрема, у 2019 р. обсяг експорту меду склав 55,7 тис. т, також за останні роки ми збільшили постачання цієї продукції до ЄС у 9,5 разів. Міністерство розуміє важливість підтримки галузі і наразі вже готуються зміни у законодавстві, які спрямовані на боротьбу з фальсифікатом, забезпеченням простежуваності виробництва, захисту рослин, спрощення процедури реєстрації пасік та інше. Також Міністерство планує вдосконалити вимоги Закону України «Про бджільництво», — зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко.

Зокрема, в рамках програму «Фінансова підтримка сільгоспвиробників» передбачено підтримку галузі бджільництва за напрямами: компенсація вартості племінних бджолопакетів та бджоломаток — до 50 % вартості, але не більше ніж 500 грн за бджолопакети і 100 грн за бджоломатки. Також власникам пасік з кількістю бджолосімей від 10 до 300 надаватиметься спеціальна бюджетна дотація у розмірі 200 грн на бджолосім’ю.

Виконано за допомогою Disqus