Реклама

В Україні зросли витрати на посівну 2020

17 березня 2020 377 0
В Україні зросли витрати на посівну 2020
Kurkul.com

За оцінками експертів і учасників агроринку, сумарні витрати на нинішню посівну дещо зросли в порівнянні з минулим роком. Про це йдеться у спецпроекті «Посівна 2020» на сайті Latifundist.com.

Компанії в основному вже забезпечені всім необхідним. Деяким учасникам агроринку вдалося заощадити за рахунок того, що вони заздалегідь запаслися необхідними ресурсами.

«Фосфорні, калійні, азотні добрива ми купили набагато раніше, тому витрати в цій частині будуть набагато менше. Зараз докуповуємо ЗЗР. Але великого зростання цін не спостерігаємо. В середньому 1-2%. Насіння подорожчало не більш, ніж на 5%. Топові гібриди і деяке дефіцитне насіння, наприклад, олеїновий соняшник, продаються трохи дорожче, решта — практично без змін», — розповів головний агроном компанії «Агро-Регіон» Юрій Лисак.

Читати за темою: Українські фермери відчули наслідки пандемії коронавірусу — результати опитування

Заступник директора компанії «ПроАгро Груп» Марія Колесник зазначила, що великих змін у вартості посівної не відбулося ще й тому, що зміцнення гривні сприяло слабкому зниження цін на ПММ. У той же час у зв'язку з епідемією коронавірусу, на думку експерта, можливі деякі проблеми з поставками ЗЗР з Китаю, що може розігріти ринок.

«Також через підвищений попит очікується зростання цін на добрива. У той же час я не думаю, що вартість поточної весняної посівної перевищить торішній показник більш, ніж на 10-15%», — додала Марія Колесник.

Виконано за допомогою Disqus