Через коронавірус в Україні подорожчали саджанці та ЗЗР

21 березня 2020 2375 0
Через коронавірус в Україні подорожчали саджанці та ЗЗР
Kurkul.com

Коронавірус стрімко поширюється світом. До карантинних заходів вдалось чимало держав, зокрема і Україна.

Вірус не зупинив початок нового аграрного сезону, тому українським виробникам цьогоріч доведеться пристосовуватися до складних умов. Дослідили поточну ситуацію та спрогнозували подальший її розвиток фахівці Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«На сьогоднішній день в Українську плодоовочеву асоціацію вже неодноразово надходили повідомлення від українських виробників про неможливість вивезення куплених в Європі саджанців, добрив та засобів захисту рослин», — зазначає Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

В умовах обмеженої купівельної спроможності, фермери вимушені були в екстреному режимі шукати альтернативні варіанти для купівлі необхідної продукції, що у свою чергу призвело до додаткових незапланованих витрат.

«До того ж, підвищення курсу валют також позначилося на цінах саджанців, добрив та засобів захисту рослин», — додала Катерина Звєрєва.

Попри досить складну ситуацію, кардинальних змін в роботі підприємств карантин не вніс. Згідно з планом у садах проводять роботи, а основна частина продукції врожаю 2019 р. вже реалізована. До того ж, попит на більшість фруктів та овочів залишається на доволі високу рівні.

Виконано за допомогою Disqus