Експерт розповів, як виростити високоолеїновий соняшник в Україні

24 березня 2020 67 0
Експерт розповів, як виростити високоолеїновий соняшник в Україні
Kurkul.com

Для забезпечення високого вмісту олеїнової кислоти важливо враховувати мінімальну температуру під час фази формування врожаю. Про це розповів продакт-менеджер компанії MAS Seeds Тібо Леклерк у матеріалі «Основні чинники у виборі гібриду та технології вирощування соняшнику – поради французького експерта» на SuperAgronom.com.

Формування врожаю відбувається в період з 10-го дня після цвітіння та до 30-го дня після цвітіння. Як свідчать результати експерименту, проведеного Terres Inovia, Французьким інститутом олійних культур, мінімальна температура під час фази наливу зерна є найважливішим фактором щодо вмісту олеїнової кислоти.

Пан Леклерк зазначив, що чим вища мінімальна добова температура, тим більшим буде вміст олеїнової кислоти. Тому фахівці MAS Seeds рекомендують південним регіонам сіяти високоолеїновий соняшник, оскільки навіть вночі мінімальна температура все ще висока.

«Якщо ви у степовій зоні, то у вас немає обмежень, оскільки ваш регіон досить теплий протягом усього літа. Якщо ви у лісостепу чи на поліссі, ви повинні перевірити, чи є у вас холодні дні до кінця серпня. Тоді, якщо у серпні у вас холодні дні, ви повинні обирати високоолеїнові гібриди з раннім цвітінням. З гібридами, що мають раннє або середньо-раннє цвітіння ви забезпечуєте цвітіння до середини липня, щоб знизити ризик низької мінімальної денної температури в серпні», — радить французький експерт.

За його словами, високоолеїнові гібриди більше підходять для південних та спекотних регіонів, але їх також можна вирощувати і на півночі України. Однак треба серйозно підійти до вибору гібридів — лише правильно обравши гібрид, в контексті періоду цвітіння, можна забезпечити високу прибутковість полів.

Детальніше про це читайте в матеріалі SuperAgronom.com.

Читайте також: Що потрібно знати про морфорегуляцію на соняшнику?

Виконано за допомогою Disqus