Закон про ринок землі зупинить шахрайські схеми з паями — фермер

3 квітня 2020 1453 0
Закон про ринок землі зупинить шахрайські схеми з паями — фермер

Засновник і голова СФГ Тимошенка П.І. з Черкащини Петро Тимошенко підтримав прийнятий 31 березня 2020 року закон  №2178-10 про обіг сільгоспземель. Фермер переконаний, що це дозволить упорядкувати відносини між орендарями та пайовикам і зупинити багато шахрайських схем.

Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.

За словами Петра Тимошенка, попри дію мораторію на продаж сільгоспземель власники паїв могли все одно продати свої наділи, а фермери — купити паї відповідно до так званих «джентельменських договорів».

Ринок землі: реакція соцмереж на закон про землю

Але потім, користуючись прогалинами у нинішньому законодавстві, такі продавці відновлювали свої державні акти на землю і знову «продавали» паї іншим фермерам. Керівник підприємства пише, що знає таких пайовиків, які продавали свої земельні ділянки аж чотирьом фермерам.

«Фермерів попросту обдурювали, використавши ситуацію на свою користь! І всі закони захищають саме цього шахрая, а не фермера! Я завжди був за ринок землі — саме такий, як і прийняли! Паї мають продаватися!», — відзначив засновник фермерського господарства. 

Також Петро Тимошенко додав, що раніше була суттєво піднята орендна плата за земельні ділянки і місцеві бюджети почали отримувати більше грошей саме за оренду землі. Тому пункт прийнятого закону про заборону продажу державних і комунальних земель дозволить їй краще «працювати і на місцеві, і на державні бюджети».

Виконано за допомогою Disqus