Реклама

Падіння ціни на нафту знижує ціни на олію

5 квітня 2020 2021 0
Падіння ціни на нафту знижує ціни на олію
Падіння ціни на нафту знижує ціни на олію

Зниження індексів на фондових біржах США на 4,4% потягло за собою просідання товарних ринків. Соєва олія вже втратила 3,2-3,5%. Про це повідомляють новини електронної зернової біржі graintrade.

Травневі ф’ючерси на соєву олію впали до 570 $/т, продемонструвавши найбільше денне падіння останніх двох тижнів та втративши зростання, досягнуте за попередніх 6 сесій.

Експерти пояснюють, що відсутність попиту опускає ціни і на українську соняшникову олію, а значні її запаси в портах не дозволяють збільшувати закупівлю соняшника, який виріс в ціні.

Через різке падіння цін на соєву олію премії відносно пальмової олії зменшились на 7 $/т, а премії відносно соняшникової олії виросли до 80 $/т.

Індія внаслідок запровадження карантину різко скоротила попит на олії, що призвело до падіння цін на травневі поставки аргентинської соєвої олії на 4,5% до 570-575 $/т FOB Up River.

Зниження цін та відновлення експорту соєвої олії з Аргентини посилює конкуренцію на ринку Індії, де українську соняшникову олію пропонують по 725-735 $/т CIF, а аргентинську соєву – по 655 $/т CIF.

У свою чергу низьке споживання моторного пального в Європі скорочує попит на біодизель та основну сировину для його виробництва – ріпак. Так, ціни на ріпакову олію в Голландії впали на 10 €/т до 650 €/т для поставок у травні-червні, та 680-690 €/т – для поставок у серпні-вересні.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама