Брак вологи змушує аграріїв достроково завершувати посівну

16 квітня 2020 481 0
Брак вологи змушує аграріїв достроково завершувати посівну
Kurkul.com

Через відсутність запасу продуктивної вологи в ґрунті в ТОВ «Агро-С» (МХП) на Київщині раніше термінів розпочали посівну та планують її завершити вже до 1 травня. Про це йдеться у матеріалі «Погода та незгоди не завадять посівній 2020. Новини з полів» на SuperAgronom.com.

«Дуже важка весна. Приморозки до -5°С, які були 3-4 квітня, дещо пошкодили озимий ріпак та озиму пшеницю, а культури вже відновили ріст. 2 тижні тому були приморозки до -8°С, але вони не завдали такої шкоди», — розповів головний агроном Віктор Дорошенко.

За його словами, ситуацію з погодою передбачили й азотні добрива внесли повністю ще 3 тижні тому, коли були невеликі дощі. Внесли лише 70% дози добрив від тієї, що давали в попередні роки. Скоротили витрати на добрива, бо розуміли, якою буде весна і який запас вологи в ґрунті. Очікувати занадто великих врожаїв у таких умовах не варто, тому і витрачати кошти на добрива недоцільно.

«Цьогоріч треба дуже мудро оперувати витратами. Я за свої 20 років не пам'ятаю такої весни. Більшість аграріїв розуміють, що того плану, що вони ставили перед собою, можуть не виконати. Потрібно економно витрачати ресурси та міняти схеми захист та живлення», — зауважив Віктор Дорошенко.

Виконано за допомогою Disqus