Реклама

Фермерам розповіли про те, який гібрид ріпаку обрати

21 квітня 2020 842 0
Фермерам розповіли про те, який гібрид ріпаку обрати
Kurkul.com

Не секрет, що гарний врожай залежить від багатьох факторів: погодні та кліматичні умови, тип ґрунтів, добрива, кількість вологи і правильний вибір гібриду насіння. Про те, як і який гібрид ріпаку обрати йдеться у матеріалі Kurkul.com «Гібриди озимого ріпаку KWS: як обрати кращий».

Дефіцит вологи та агрокліматичні умови в Україні все більше вимагають від фермерів обирати посухостійкі гібриди ріпаку. У зонах недостатнього зволоження добре себе покажуть гібриди ГОРДОН КВС, ФАКТОР КВС, УМБЕРТО КВС та КВС КИРИЛ КЛ.  Трохи меншу посухостійкість мають гібриди ГИБРІРОК, АЛЬВАРО КВС, МАРК КВС та СЕВЕРІНО КВС, але їх цілком можна вирощувати у південних регіонах.

Щодо термінів дозрівання, то усі гібриди селекції KWS мають помірний або швидкий розвиток восени. Найбільш повільний розвиток восени мають гібриди АЛЬВАРО КВС, ГОРДОН КВС та СЕВЕРІНО КВС. Дещо швидше розвиватиметься ріпак МАРК КВС, ФАКТОР КВС, УМБЕРТО КВС та КВС КИРИЛ КЛ.

Найбільш швидким у рості буде ГИБРІРОК. Тож, за умови надпізніх строків сівби, найкраще обирати саме цей гібрид, адже він сформує необхідну кількість листків до входження в зиму.

Усі нові гібриди озимого ріпаку KWS — АЛЬВАРО КВС, МАРК КВС, ГОРДОН КВС, ФАКТОР КВС, СЕВЕРІНО КВС та КВС КИРИЛ КЛ — мають підвищену стійкість до фомозу (6-7 балів за 9-бальною шкалою) завдяки гену RLM7.

Читайте також: Рання фунгіцидна обробка стимулює гілкування ріпаку — експерт

Виконано за допомогою Disqus