Розстрочкою на землю на 10 років скористається вузьке коло осіб — експерт

25 квітня 2020 7934 0
Розстрочкою на землю на 10 років скористається вузьке коло осіб — експерт
Kurkul.com

Після відкриття ринку землі право на першочерговий викуп землі з розстрочкою на 10 років діятиме не для всіх осіб. Олександр Плотніков, керівник практики банківського та фінансового права, керівник агропромислового сектору «Arzinger» в ексклюзивному коментарі Kurkul.com пояснив, що механізм стосуватиметься виключно земель державної та комунальної власності та буде доступний лише вузькому колу осіб.

«Правом такого випадку зможе скористатись доволі обмежене коло осіб,  яким належить право постійного користування, право довічного успадкованого володіння земельними ділянками державної та комунальної власності, призначеними для ведення селянського (фермерського) господарства, а також орендарі земельних ділянок, які набули право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до 2010 року», — наголосив Олександр Плотніков

Водночас, експерт передбачає виникнення ряду проблем щодо визначення права викупу землі.

«З одного боку особа має право на викуп землі на таких умовах. Але чи безумовно зобов'язаний відповідний власник землі продавати земельну ділянку в такому випадку? Як, наприклад, можна примусити міську раду прийняти рішення про продаж земельної ділянки?», — запитує фахівець.

Виконано за допомогою Disqus