Реклама

Необхідно тимчасово обмежити експорт зернових — ВАП

27 квітня 2020 188 0
Необхідно тимчасово обмежити експорт зернових —  ВАП
Kurkul.com

Щоб зберегти нинішній рівень цінової політики і убезпечити споживачів від різкого підвищення цін на хліб і хлібобулочні вироби, Всеукраїнська асоціація пекарів та асоціація «Борошномели України» пропонують ввести тимчасові обмеження на експорт зернової продукції. Про це йдеться в офіційному зверненні до Президента України Володимира Зеленського, Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігоря Петрашко.

«Сьогодні склалася доволі критична ситуація на внутрішньому ринку зерна. Через зростання попиту на зовнішніх ринках та через сезонні фактори збільшуються ціни на продовольчу пшеницю. Приміром, лише за останні десять днів середня ціна на пшеницю другого і третього класу зросла на 400-500 грн/т. Таке здорожчання до зростання ціни на борошно усіх сортів на 500-600 грн/т. Оскільки борошно у собівартості хліба складає понад 40%, то й підвищення ціни на цей товар першої необхідності для громадян на 15-20% є майже доконаним фактом», — йдеться у повідомленні.

За словами виробників, для збереження нинішнього рівня цінової політики і для того, щоб убезпечити споживачів від різкого підвищення цін на хліб та хлібобулочні вироби, необхідні тимчасові обмеження на експорт зернової продукції продовольчої групи в обсягах, які необхідні для забезпечення потреб внутрішнього ринку на період очікуваної тривалості карантинних заходів.

«Ми розуміємо, що такий крок може викликати незадоволення у частини експортерів, тому готові надати детальні пропозиції щодо механізму регулювання цього питання в рамках національного антикризового штабу з протидії пандемії чи на будь-якій іншій платформі для діалогу виробників та влади», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Україна планує обмежити експорт кукурудзи

Виконано за допомогою Disqus