За рахунок конкуренції ціна оренди зростатиме — експерт

2 травня 2020 354 0
За рахунок конкуренції ціна оренди зростатиме — експерт
Kurkul.com

Згідно з даними моніторингового сервісу Opendatabot, у 2019 р. найвища ціна за оренду землі була у Вінницькій — 7233 грн, Полтавській (6973), а також у Кіровоградській (6 858 грн) областях.

Зазначено, що найдешевшою була оренда сільгоспземлі на Закарпатті (1 417 грн), у Рівненській (1 473 грн) та Волинській (1 842 грн) областях.

«Через мораторій на продаж землі, ціна оренди значно нижча за ринковий рівень. За останні три роки кількість аукціонів зросла вдвічі, а ціна лишається стабільно низькою — 3,5 тис. за га за рік оренди», — йдеться у повідомленні.

За підсумками 2019 р. середня вартість оренди 1 га сільськогосподарської землі за рік становила 3 ​​518 грн. При цьому, вона значно відрізнялася залежно від регіону.

Повідомляється, що через мораторій на продаж землі, єдиний спосіб власнику землі «продати» її було укладення довгострокових договорів оренди. Кількість таких договорів щорічно зростає.

«Відкриття ринку землі створить конкуренцію між покупцем та орендарем землі. Власники будуть вибирати, що їм вигідніше: продати цю землю чи продовжувати оренду. За рахунок такої конкуренції ціна на оренду землі зростатиме, а у власників землі вперше з’явиться вибір», — зазначив доцент департаменту економіки Університету Де-Монфорту, старший радник з питань управління земельними ресурсами проекту Prindex Денис Нізалов.

Читайте також: Аграріям розповіли про реальні наслідки вільного ринку землі

Виконано за допомогою Disqus