Реклама

В Україні медовий клин складає понад 8,7 млн га — експерт

30 квітня 2020 144 0
В Україні медовий клин складає понад 8,7 млн га — експерт
Kurkul.com

Крім традиційних для сільського господарства озимого та ярового клину, пасічники виділяють так званий «медовий клин», до складу якого входять посівні площі культур-медоносів (соняшник, ріпак, гречка, горох, гірчиця, конюшина, фацелія, коріандр, буркун, тощо). Про це Kurkul.com повідомив бджоляр та співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко.

Він зазначив, що для розвитку бджільництва важливо, щоб «медовий клин» складав достатню частку у загальному обсязі посівних площ України. 

«На сьогодні медовий клин складає понад 8,7 млн га, з них близько 6,3 млн га — соняшник, 1,3 млн га — ріпак, інші медоносні посівні культури —  1,1 млн га», — вважає Валерій Курейко. 

Читати за темою: Ситуація на полях та прогнози врожаю 2020: якою видається весняна посівна в Україні

На думку експерта, з вказаних площ бджоли потенційно можуть зібрати до 700 тис. т квіткового нектару, що відповідає приблизно 175 тис. т меду. 

«При цьому, медоносна база в Україні не обмежується тільки польовими культурами, адже рослини-медоноси також ростуть у лісах та лісополосах (наприклад, липа, акація, дикі плодові дерева, кущі та ягоди), а також на луках, пасовищах, на берегах річок і водойм (медоносні трави).  Дикорослі медоноси грають вкрай важливу роль для збору таких цінних видів меду як акацієвий та липовий, а також лісового та лугового різнотрав'я», — підсумував бджоляр. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама