Реклама

Уряду пропонують підтримати закон про соєві правки на черговому засіданні

30 квітня 2020 229 0
Уряду пропонують підтримати закон про соєві правки на черговому засіданні
Kurkul.com

На черговому засіданні парламенту депутатів просять підтримати до голосування у першому читанні законопроект №2446 про скасування соєвих правок. Відповідне звернення надійшло спікеру Верховної Ради Дмитру Разумкову від аграрного комітету, інформує AgroPolit.com.

Як пояснив один з авторів документу — Олег Тарасов, голова підкомітету з питань удосконалення в сфері агропромислового комплексу аграрного комітету, — законопроект №2446 передбачає зміни до «Перехідних положень» Податкового кодексу України.

«Ним пропонується виключити пункт 63 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України. Тобто, знімаються дискримінаційні соєво-ріпакові правки, щоб всі аграрії могли вільно продавати свою продукцію та отримувати за це відшкодування ПДВ», — заявив Олег Тарасов.

За його словами, метою законопроекту є захист прав та інтересів усіх суб'єктів господарювання, які вирощують олійні культури (сою, ріпак, свиріпу), а також недопущення порушення Україною своїх міжнародних зобов'язань перед Європейським Союзом та Світовою організацією торгівлі.

Олег Тарасов пояснив, що пунктом 63 підрозділу 2 розділу ХХ (двадцятого) «Перехідних положень» Податкового кодексу України з 1 вересня 2018 року скасовано бюджетне відшкодування ПДВ при експорті соєвих бобів, а з 1 січня 2020 року — при експорті насіння свиріпи та ріпаку.

«При цьому передбачено, що звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту соєвих бобів, насіння свиріпи або ріпаку не застосовується для сільськогосподарських підприємств-виробників відповідних культур, вирощених ними на землях, які перебувають у їх власності або користуванні. Зазначене положення не виправляє ситуацію, а лише підкреслює дискримінаційний підхід, коли при експорті одного і того ж товару одні платники ПДВ отримують його бюджетне відшкодування, а інші — ні», — заявив Тарасов.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама