В Україні зміниться процедура реєстрації і обігу ветпрепаратів

4 травня 2020 422 0
В Україні зміниться процедура реєстрації і обігу ветпрепаратів
Kurkul.com

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №3318, який передбачає багатотисячні штрафи за порушення ветеринарних норм та посилення вимог до застосування ветеринарних препаратів. Про це йдеться у матеріалі «Сергій Глущенко: Законопроєкт №3318 «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин» «вирівнює» наше регулювання із європейським» на AgroPolit.com.

Як зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко, прийняття проєкту закону також матиме суттєвий вплив на процедури реєстрації і обігу ветеринарних препаратів. Що дуже важливо з точки зору боротьби із антибіотикорезистентністю.

«Тобто законопроєкт №3318 «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин» є дуже масштабним і дуже актуальним для аграрного сектору з точки зору змісту впроваджуваних змін. Безумовно, проєкт закону 3381 «вирівнює» наше регулювання із регулюванням, яке сьогодні наявне в розвинених країнах, включаючи країни-члени ЄС. Тому його прийняття у середньо- і довгостроковій перспективі має позитивно вплинути на нашу міжнародну торгівлю, експортерів, виробників ветеринарних препаратів і так далі», — розповів він.

Також він додав, що як і раніше, виробництво, обіг та застосування ветеринарних лікарських засобів буде дозволено лише за умови їх державної реєстрації (за винятком деяких випадків, чітко визначених проєктом закону).

«Водночас державна реєстрація ветеринарних лікарських засобів стає безстроковою (раніше реєстрація здійснювалася на 5 років, після чого потрібно було пройти процедуру перереєстрації). Окремо будуть визначати особливості державної реєстрації генеричних, гібридних, комбінованих, гомеопатичних ветеринарних лікарських засобів тощо», — сказав Сергій Глущенко.

Такж є суттєві зміни у питанні допуску суб’єктів господарювання на ринок ветеринарних лікарських засобів. Зокрема, запроваджується вимога щодо ліцензування виробництва, імпорту, оптової і роздрібної реалізації ветеринарних лікарських засобів.

«Проєкт закону №3318 «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин» також визначає вимоги до маркування (як на первинному так і на вторинному пакуванні) ветеринарних лікарських засобів. Всі ці вимоги є ідентичними вимогам, які містить законодавство ЄС. Буде визначено перелік із категорій ветеринарних лікарських засобів, котрі можуть відпускатися виключно за рецептом», — підсумував Сергійй Глущенко.

Виконано за допомогою Disqus