Мінфін оприлюднив проект, що скасує спецрежим

2 грудня 2015 45 0
Мінфін оприлюднив проект, що скасує спецрежим
Rbc.uaМінфін оприлюднив проект, що скасує спецрежим

Міністерство фінансів України оприлюднило проект податкової реформи, згідно з яким пропонується скасувати дію спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) для аграріїв, пише «Інтерфакс-Україна».

Згідно із презентацією, базова ставка ПДВ запланована на рівні 20%, під час експорту — 0%.

У рамках реформи податок на прибуток, ПДВ, податок на прибуток фізосіб та єдиний соціальний внесок планується встановити на одному рівні — 20%.Скасовується пільга з неоподаткування будівель і споруд сільськогосподарських виробників.Пропонується стягувати до 3% мінімальної заробітної плати (у 2015 р. МЗП становила 1,218 тис. грн) за 1 кв. м площі.

Зміни також стосуються і спрощеної системи оподаткування (ССО). Пропонується запровадити три групи платників податків, які мають право застосування ССО.

Група «А» — фізичні особи-підприємці (ФОП), які не використовують роботу найманих робітників, здійснюють виключно торгівлю на ринках і надають побутові послуги населенню й обсяг доходу яких не перевищує 300 тис. грн.

Група «В» — ФОП, у яких до десяти найманих робітників і об'єм доходу — до 2 млн грн.

Група «С» — сільгосптоваровиробники, у яких частка сільгоспвиробництва за попередній податковий рік дорівнює або перевищує 75%. Ставка податку за ССО для останніх залишається на рівні 0,09-1,35% нормативної грошової оцінки 1 га землі, а обсяг доходу не перевищує 2 млн грн.

Право застосування ССО для юридичних осіб скасовується.

Виконано за допомогою Disqus