Українські фермери можуть заробляти €3-7 тисяч на вирощуванні овочів і фруктів — думка

14 травня 2020 2426 0
Українські фермери можуть заробляти €3-7 тисяч на вирощуванні овочів і фруктів — думка
Kurkul.com

Задля розвитку української економіки і мотивування повернення українських заробітчан до України держава повинна стимулювати розвиток малого фермерства. Таку думку висловив засновник і власник Групи компаній T.B. Fruit Тарас Барщовский у спецпроекті «Тарас Барщовський: Майже 90% сокової продукції в Україні — це не соки, а нектар» на Latifundist.com.

«Щоб підтримувати свої сім'ї і заробляти з гектара не €300 на зерні, а €3-7 тис. на вирощуванні овочів і фруктів і не їздити на заробітки, держава має дати маленький поштовх. Добре було б, щоб ті 4 млрд грн, які відкладені в бюджеті на сільське господарство, направили на розвиток малого фермерства», — зазначив Тарас Барщовський.

За його словами, проблема малого фермерства в тому, що цим питанням ніхто не займається.

«У нас все сільське господарство сприймають, як великого латифундиста. І 10 тис. га для них — ніщо. Але якщо у тебе вже 100 тис. га, то ти в тренді. Тільки питання в тому, яка маржа з ​​гектара при таких масштабах? 100 тис. га — це вбивство українського села, тому що їх обробляє кілька комбайнів, а людям, які живуть в цьому селі, немає місця для роботи», — вважає Тарас Барщовський.

Засновник Групи компаній T.B. Fruit привів приклад Польщі, де середній наділ становить 3-5 га на сім'ю.

«На овочах, якщо з розумом підійти до технології вирощування, цілком можна заробити. Візьмемо, наприклад, червоний буряк. При однаковій площі посіву наші фермери отримують по 10-15 т/га, а поляки — по 90 т/га червоного буряка. Ось вам і ефективність з одного гектара», — підкреслив Тарас Барщовський.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.1м/с

Опади

0мм

Вологість

64%