Витрати на пальне у сільському господарстві зменшаться на 3-5%

24 травня 2020 1049 0
Витрати на пальне у сільському господарстві зменшаться на 3-5%
kurkul.com

Науковці Інституту аграрної економіки прогнозують, що цього року зниження обсягів споживання пального в сільському господарстві та ціна на нього будуть незначними. Про це повідомив Олександр Захарчук завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», пише Тraktorist.ua.

За словами експерта, основними споживачами паливно-енергетичних ресурсів є аграрний сектор. Всього, протягом 2010-2019 рр. ним було спожито пального в межах 4-4,6 млн т бензину та 5,7-6,3 млн т дизельного пального. При цьому сільське господарство щороку споживає понад 29% дизельного пального та 6,9% бензину, промисловість – 15-20% дизпалива та 6% бензину, галузь транспорту та зв’язку – 19-20% дизпалива та 2,5-4% бензину.

«Торік аграрний сектор економіки використав близько 1,5 млн т дизельного пального та 110 тис. т низькооктанових бензинів загальною вартістю близько 35 млрд грн. За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, внаслідок зменшення обсягів споживання пального у світі та зниження цін на нього у 2020 р. прогнозується незначне на 3-5% зниження витрат на паливно-мастильні матеріали – до 32-33 млрд грн. Це сприятиме стабілізації цін на пально-мастильні матеріали для вітчизняних виробників, оскільки частка імпортного пального на ньому сягає більше 80%», – зазначив експерт.

Також, у світі очікується значне зниження цін на нафту через пандемію коронавірусу та інші економічні кризи такі, як зниження виробництва, безробіття та падіння економік різних держав.
Є декілька чинників, що зменшать обсяги споживання дизельного пального в сільському господарстві у 2020 р. А саме:

  • застосування сучасних технічних засобів з обробітку ґрунту, які дозволяють суміщати декілька технологічних операцій;
  • використання альтернативних видів палива;
  • оптимізація структури посівних площ з розширенням малоенергоємних культур; застосування прогресивних енерго- та ресурсозберігаючих технологій.

«Основними факторами, які визначатимуть ціни на паливно-мастильні матеріали, залишаться курс гривні відносно долару США та рівень світових цін на нафту», – підсумував Олександр Захарчук.

Читати за темою: Зерно, дизель і валюта – щоденні ціни

Виконано за допомогою Disqus

- 11° ... - 15°

Вітер

4.4м/с

Опади

0мм

Вологість

88%