Експерти радять провести фунгіцидні обробки колоскових до кінця цвітіння

25 травня 2020 89 0
Експерти радять провести фунгіцидні обробки колоскових до кінця цвітіння

Травневі дощі сприяли суттєвому збільшенню запасів продуктивної вологи у ґрунті, а в деяких регіонах — навіть повністю припинилися ґрунтові посухи. І хоча умови для активного росу та розвитку озимих зернових культур у травні були цілком сприятливими, температурний режим та опади створили сприятливі умови для розвитку шкодочинних хвороб.

Згідно даних агрономічного департаменту компанії UKRAVIT, наразі на полях озимих зернових культур відмічено значний відсоток розвитку та поширення борошнистої роси, септоріозу, піренофорозу та інших небезпечних хвороб, які також будуть пошкоджувати колос, а саме: фузаріоз колосу та в певних областях — септоріоз колосу. Тому в таких умовах експерти радять не зволікати і обов’язково застосувати «потужні» фунгіциди у фази від прапорцевого листка до кінця цвітіння.

«Застосування фунгіцидів є дуже важливим аспектом у вирощуванні зернових колосових культур, особливо при сприятливих гідротермічних умовах (в першу чергу, це температурний режим та достатній рівень вологозабезпечення): адже за даними вітчизняних науковців, хвороби можуть спричинити зниження урожайності на 20-50%, а в роки з епіфітотичним рівнем розвитку хвороб — майже повністю знищити врожай», — акцентує Олександр Мигловець, керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT.

За таких умов фахівець рекомендує застосовувати багатокомпонентні фунгіциди профілактичної, лікувальної та викорінюючої дії для контролю та попередження розвитку численних небезпечних збудників хвороб озимих зернових. Особливу увагу на фунгіцидний захист у поточному році необхідно звернути господарствам, які вирощують насіннєвий матеріал зернових колосови.

За словами Олександра Мигловця, для надійного та тривалого контролю таких небезпечних хвороб зернових, як борошниста роса, септоріоз, фузаріоз, піренофороз тощо найкраще буде застосувати високоефективний фунгіцид Акула (прохлораз, 300 г/+ тебуконазол, 140 г/л + ципроконазол, 50 г/л).

«Діючі речовини, що входять до його складу, мають різний механізм дії, що забезпечує високу ефективність препарату проти патогенів. Прохлораз, володіє захисними та викорінюючими властивостями і зберігає активність всередині рослини упродовж декількох тижнів. Тебуконазол швидко поглинається рослинами, переміщується акропетально та пригнічує синтез ергостеролу в мембранах клітин грибів-патогенів, що призводить до їх загибелі. А ципроконазол інгібує біосинтез стеринів, у тому числі ергостеролу, в клітинах грибів. На відміну від інших інгібіторів біосинтезу стеринів, ципроконазол має набагато ширший ареал дії, що обумовлено фізико-хімічними властивостями, поглинанням і переміщенням в рослинах», — зазначають в компанії UKRAVIT.

Препарат забезпечує профілактичну, лікувальну та викорінюючі дії, відрізняється високою ефективністю проти збудників небезпечних грибкових хвороб, а також здатен контролювати раси збудників хвороб листя і колосу, що проявляють резистентність до бензимідазолів. Крім того, він гнучкий у термінах застосування — кущення, вихід в трубку, прапорцевий листок – початок колосіння, цвітіння.

Максимальна ефективність дії досягається за умови якісного покриття усієї листкової поверхні рослин і колосу, а також за урахування гідротермічних умов під час та після обприскування, відзначає фахівець.

 

Виконано за допомогою Disqus