Президента просять відновити Мінагрополітики та врегулювати ситуацію на ринку добрив

28 травня 2020 168 0
Президента просять відновити Мінагрополітики та врегулювати ситуацію на ринку добрив
AgroPolit.com

Депутати з комітету ВР з питань аграрної та земельної політики підготували звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, президента Володимира Зеленського та міністра економрозвитку Ігоря Петрашка з проханням врегулювати ситуацію на ринку добрив та відновити Мінагрополітики. Це вирішили під час засідання комітету. Повідомляє AgroPolit.com.

У документі просять президента та уряд не запроваджувати обмеження імпорту добрив, не допустити посилення внутрішньої монополії в Україні. Про цю ініціативу розповів в коментарі AgroPolit.com  народний депутат України Олег Тарасов, який і виступив її ініціатором.

«Підтримую позицію агросектору проти запровадження квотування на імпортні добрива. Адже це суттєво звужує конкуренцію на ринку добрив. Якщо ж держава хоче подбати про внутрішнього виробника добрив, то врегулювати це лише питанням фіксованої рентабельності не вдасться. Тут має також наводити лад АМКУ», — переконаний Олег Тарасов.

Відділити міністерство аграрної політики від структури МЕРТ запропонував секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, член депутатської групи «За майбутнє» Іван Чайківський. Він вважає, що від створення окремого відомства, яке буде проводити аналіз та займатись в колі фахівців проблематикою сектору виграє як аграрій, так і уряд.

«Ми всі розуміємо, що аграрний сектор — це 18% ВВП, а також близько 40% валютних надходжень у країну. Об'єднання Міністерства аграрної політики і Міністерства економіки призвело до того, що Мінекономіки наразі не справляється з поставленими завданнями. В аграріїв є багато питань, які стає все складніше і складніше вирішувати», — сказав Іван Чайківський.

Депутат Іван Чайківський нагадав, що у грудні минулого року члени Аграрного комітету наголошували на необхідності розробити програму підтримки галузі на 3-5 років.  

«Є думка всіх членів Аграрного комітету, що необхідно розробити таку програму, адже більшість напрямів підтримки затверджуються на рік і потім можуть змінитися. Україна сьогодні як сировинний придаток світу, нам потрібна політика уряду, щоб ми перейшли від сировинної країни до країни з доданою вартістю. Ми будемо найближчі місяці працювати над цим, щоб ми могли запропонувати аграріям нормальні програми розвитку», — заявив Іван Чайківський.

Депутати аграрного комітету підтримали обидві ініціативи.

Читати за темою: Мінагрополітики може відновити роботу

Виконано за допомогою Disqus

- 11° ... - 15°

Вітер

4.4м/с

Опади

0мм

Вологість

88%