В Америці поширюється небезпечний вірус томатів

5 липня 2020 4957 0
В Америці поширюється небезпечний вірус томатів
Kurkul.com

Міністерство сільського господарства США занепокоєне розповсюдженням нового небезпечного захворювання помідорів та солодкого перцю — вірус коричневіння і зморшкуватості плодів томата (ToBRVF). Також був обмежений імпорт цих овочів. Про це пише vegetablegrowersnews.com.

Вірус поширюється не лише в США та сусідній Америці. Також він зафіксований у країнах, які імпортують помідори та насіння до України  Туреччина, Нідерланди та Ізраїль.

Повідомляється, що вірус також виявлено у Домініканській республіці, Іспанії, Франції, Греції, Італії, Йорданії, Китаї та Великобританії. Крім того, спалах вірусу трапився в Німеччині, але в цій країні він був ліквідований. Фахівці застерігають, що масштаби поширення вірусу можуть бути більшими з огляду на великі обсяги міжнародної торгівлі товарним помідором та насінням культури.

У Міністерстві сільського господарства США повідомляють про такі симптоми, як здуття та мозаїчний візерунок на листі перцю і мозаїка та папоротеподібна форма листя томата. Плоди заражених вірусом рослин дрібніші, не набирають забарвлення і можуть мати некротичні плями на поверхні.

«Американська асоціація торговців насінням зауважує, що цей вірус дуже заразний, а стійких до нього гібридів томату не існує. Зокрема, вірус може переноситися працівниками в теплиці й навіть при контакті кореневих систем різних рослин у ґрунті. Вчені Університету шт. Мічиган додають, що вірус дуже живучий і може зберігатися в ґрунті, на рослинних рештках або підпірках (або каркасі теплиць), можливо, до 20 років. Також зафіксована передача вірусу джмелями-запилювачами в теплицях», — йдеться у повідомленні.

Читати за темою: До України імпортовано помідорів на суму понад $62 млн

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.1м/с

Опади

0мм

Вологість

64%