У Нідерландах розробили комбайн для збору лохини

26 липня 2020 230 0
У Нідерландах розробили комбайн для збору лохини
pixabay.com

Нідерландська компанія Fine Field BV продемонструвала комбайн Harvy 500 з унікальною системою вловлювання ягід, втрати якої складають 3% проти 20% у конкурентів. Машина може працювати як із механічними органами для струшування ягід, так і з людьми-збирачами. Повідомляється на gfactueel.nl.

Стандартна технологія механізованого збирання винограду Over Row (OTR), яку часто використовують для лохинових комбайнів, не оптимізована для збирання цієї ягоди. Такі машини часто пошкоджують продукт і мають великі втрати: до 20% ягід може впасти на землю під час збирання. Причиною цього є форма куща лохини, що абсолютно відрізняється від форми виноградної лози.

Для вирішення цих проблем компанія Fine Field розробила запатентовану систему лову NOGAP. Система вітрил закриває територію навколо рослини, щоб жодна ягода не пошкодилася і не опинилася на землі.

Читати за темою: Полтавчанин власноруч змайстрував прес для тюкування сіна

Машина з механічним струшуванням може працювати й у безпілотному режимі.  В такому разі її можна використовувати на плантації багато разів за сезон, оскільки комбайн струшує лише стиглі ягоди. За пів години комбайн можна перевести в режим ручного збирання. 

Машина може працювати від акумуляторів та сонячних батарей, в режимі ручного збирання споживає 1 кВт-год. Harvy500 підключений до Інтернету, розробники мають змогу стежити за станом усіх компонентів. Надалі система буде збирати дані про врожайність, автоматизовано маркувати ящики для прив’язки даних кожного окремого ящика до місцевості, часу та інших параметрів для покращення простежуваності.

Виконано за допомогою Disqus

+ 27° ... + 15°

Вітер

1.3м/с

Опади

0.7мм

Вологість

64%