На 10 тисячах га земель Міноборони незаконно вирощували сільгоспкультури — Лещенко

24 липня 2020 67 0
На 10 тисячах га земель Міноборони незаконно вирощували сільгоспкультури — Лещенко
Держгеокадастр

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру виявила 10 тис. га земель у розпорядженні Міністерства оборони, які незаконно оброблялися для вирощування сільгоспкультур. Повідомила прес-служба Держгеокадастру.

Згідно з даними, на електронній кадастровій карті України було створено інформаційний шар з землями оборони, що дозволило провести моніторинг та виявити факти незаконної обробки земель.

«Ми вже маємо перші результати. Держгеокадастр виявив незаконне використання понад 10 тис. гектарів земель оборони. І це в межах одного об'єкта Міністерства оборони України. Мова йде про полігон «Широкий лан», землі якого відводилися для розміщення та постійної діяльності Збройних сил України, а за фактом використовуються підприємцями для вирощування сої, соняшнику та зернових культур», — розповів глава відомства Роман Лещенко.

Відзначається, що третина полігону використовується не за призначенням, оскільки ведення сільського господарства на полігонах ВСУ законом не допускається. Встановлені збитки від нецільового використання цієї землі становлять 200 млн грн.

«За підтримки міністра оборони Андрія Тарана ми вже почали роботу з моніторингу використання цих земель і зробимо все, щоб вивести порушників на чисту воду», — сказав Роман Лещенко.

За даними Держгеокадастру, всього по Україні в незаконній обробці знаходиться близько 12 млн га землі.

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus