В Україні запустили додаток для бджолярів про планові обробки полів

29 липня 2020 168 0
В Україні запустили додаток для бджолярів про планові обробки полів
Kurkul.com

В Україні тепер існує єдина мобільна платформа для фермерів та бджолярів, на якій фіксуються всі заплановані обробки полів, а також відзначені місця розташування пасік. Про це повідомляє UHBDP.

Безкоштовний сервіс сповіщення створив Олег Ряжських з Миколаєва спільно з колегами. Він займається бджільництвом вже 15 років.

«Мобільний додаток ми розробили під Android, і вже його запустили. За нашими розрахунками, після запуску мобільної версії кількість користувачів сервісу значно збільшилася. Ми бачимо, що в нас збільшилась кількість скачувань додатку майже на 20%, тобто ми охоплюємо все більшу аудиторію аграріїв та даємо їм змогу захистити своїх бджіл, а також розвинути сервіс запилювання полів», — зазначив Олег Ряжських.

Як працює Grand Expert:

  • бджолярі та фермери реєструються на сайті: https://www.grand.expert/ua і вказують там свої активності;
  • сповіщення про обробку поля приходить на мобільний телефон бджоляра, який зазначив місцезнаходження своєї пасіки в відповідному районі, що збігається з місцем проведення агрохімічних обробок.

«Якщо відстань між пасікою й оброблюваним полем менш як 10 км, як того вимагає законодавство, пасічнику протягом 1-2 хв приходить СМС-сповіщення. Таким чином, цей сервіс встановлює відповідальні відносини між бджолярами та агровиробниками, які засновані на відкритості та своєчасному попередженні. Доступ до цієї програми відкритий для всіх, користуватися системою можна абсолютно безкоштовно», — зазначається у повідомленні.

Також на сайті вказані поля, де буде проходити цвітіння. Це дає можливість бджолярам вибирати оптимальне місце для кочівлі пасіки та отримувати більший обсяг меду.

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus