Названо переваги прийняття закону про аграрну кооперацію

29 липня 2020 166 0
Названо переваги прийняття закону про аграрну кооперацію

Народний депутат Олег Тарасов озвучив основні тези закону №0856 «Про сільськогосподарську кооперацію» та переваги його прийняття для кооперативів у матеріалі «Закон 0856 — це «Конституція» аграрної кооперації в Україні» на Kurkul.com.

Олег Тарасов розповів, що принципово нове і важливе закладено для кооперативів у цьому законі:

  • По-перше, закон про с/г кооперацію повністю ґрунтується на міжнародних нормах. Адже він готувався разом з експертами ФАО та ЄБРР, а також за участі проєкту розвитку кооперативів, який підтримується урядом Канади. Тож він включає найкращий міжнародний досвід, закріплює основні міжнародні принципи кооперації, які відповідають загальновизнаним принципам кооперації Міжнародного кооперативного альянсу.
  • По-друге, в рамках одного закону нарешті зведено до спільного знаменника все, що стосується с/г кооперації в Україні. Закон 0856 — це «Конституція» с/г кооперації в Україні. Її чекали 29 років — і нарешті отримали. 
  • По-третє, цим законом ліквідуються усі штучні бар’єри та надаються нові можливості для розвитку сільськогосподарських кооперативів. Передбачається перехід до єдиної організаційно-правової форми — сільськогосподарський кооператив. Членам кооперативу надається можливість самостійно обирати види діяльності: виробничий, обслуговуючий, переробний чи багатофункціональний, а також форму діяльності — з метою чи без мети одержання прибутку.
  • По-четверте, за умовами міжнародного принципу кооперації, що дозволяє вільне та відкрите членство, Законом передбачено, що членом будь-якого сільськогосподарського кооперативу можуть бути усі сільгосптоваровиробники, як фізичні, так і юридичні особи.
  • По-п’яте — членам прибуткових кооперативів надається право на отримання дивідендів (раніше пайові виплати) і патронажних дивідендів (раніше — кооперативні виплати).
  • По-шосте, створюються стимули для активної участі членів кооперативу в його діяльності.

«Закон запроваджує можливість прийняття рішень сільськогосподарським кооперативом з урахуванням додаткової кількості голосів членів, пропорційної до їх участі в господарській діяльності такого кооперативу (практика, яка існує в більшості держав-членів ЄС), зберігаючи при цьому принцип демократичності в управлінні кооперативом шляхом впровадження комплексної системи запобіжників (додаткові голоси — на більше 1/3 загальної кількості голосів усіх членів, і в одного суб’єкта — не більше 1/6 загальної кількості голосів усіх членів)», — підсумував Олег Тарасов.

Читайте також: Закон про кооперацію запустить кооперативні банки

Виконано за допомогою Disqus