Затверджено нові правила ввезення в Україну продуктів тваринництва

30 липня 2020 70 0
Затверджено нові правила ввезення в Україну продуктів тваринництва
Kurkul.com

В Офіційному віснику України 24 липня було опубліковано наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 14 липня 2020 р. №1329, яким затверджено 72 форми міжнародних сертифікатів. Повідомляє прес-служба відомства.

Зазначені міжнародні сертифікати призначені для супроводження продуктів тваринного походження при їх ввезенні (пересиланні) на митну територію України і засвідчують їх безпечність.

Кожна окрема форма міжнародного сертифіката призначена для окремої товарної групи. Зокрема, затвердженими формами міжнародних сертифікатів охоплено такі товарні групи, як:

  • свіже м'ясо різних видів тварин — 16 форм;
  • корми для тварин і кормові матеріали для кормів, у т.ч. сіно і солома — 11 форм;
  • молоко і молочні продукти — 5 форм;
  • яйця і продукти з них — 2 форм;
  • риба, мед, продукти бджільництва, равлики, желатин, колаген, пух і пір’я, жири і продукти переробки жиру та ін. продукти тваринного походження — 38 форм. 

«Це довгоочікуване рішення для бізнесу, який займається імпортом в Україну відповідних продуктів. Воно знімає ряд проблемних питань і однозначно сприятиме розвитку і поглибленню міжнародної торгівлі», — зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко.

Читати за темою: Україна скоротила імпорт сала

За його словами, нові форми міжнародних сертифікатів наближають вітчизняне законодавство до європейських і міжнародних вимог, спрощують процедуру імпорту в Україну харчових продуктів.

«Затверджені форми сертифікатів вже є у відкритому доступі на сайті Держпродспоживслужби, вони стосуються значно ширшого переліку видів продукції тваринного походження, ніж будь-коли. Вони можуть використовуватись бізнесом в будь-який момент часу, за відсутності узгоджених між компетентними органами України та країни-експортера форм сертифікатів. Крім іншого, наказ Мінекономіки зробить доступнішими більш безпечні харчові продукти для українських споживачів», — додав Сергій Глущенко. 

Наявність і зміст міжнародних сертифікатів контролюватиме Держпродспоживслужба.

Наказ набуває чинності через один місяць з дня опублікування, тобто з 24 серпня 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus