Україна на 12% зменшила експорт м’ясної продукції

3 серпня 2020 39 0
Україна на 12% зменшила експорт м’ясної продукції

У І півріччі 2020 р. експорт продукції м’ясної групи зменшився проти січня-червня 2019 р. на 12,2% — до $319 млн, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, це перший негативний результат за останні п’ять років. Починаючи з 2015 р., завдяки наполегливій широкій географічній диверсифікації та закріпленні на багатьох ринках збуту після втрати російського, зберігалася позитивна тенденція збільшення обсягів експорту м’яса та субпродуктів. Запровадження карантинних заходів, пов’язаних з пандемією коронавірусу COVID-19, негативно вплинуло на експорт цього виду агропродукції.

За шість місяців 2020 р. найбільше продукції м’ясної групи — 15% — закупила Саудівська Аравія, яка очолює рейтинг імпортерів вітчизняного м’яса.

Значно менші закупки здійснюють Нідерланди (14,2%), ОАЕ (11,1%), Білорусь (6,3%), Азербайджан (5,8%), Ірак (4,6%) та Казахстан (4,5%).

«Сукупно ці країни акумулюють близько 62% експорту вітчизняної м’ясопродукції у грошовому виразі», — зауважив Микола Пугачов.

Визначальним продуктом в експорті продукції цієї групи залишається м’ясо птиці.

Кількісні обсяги його експорту залишились практично незмінними у порівнянні з першим півріччям 2019 р. — 212 тис. т. Водночас валютні надходження від продажу м’яса птиці вітчизняного виробництва на зовнішніх ринках скоротились на 12%, склавши $271 млн.

Читайте також: Затверджено нові правила ввезення в Україну продуктів тваринництва

Виконано за допомогою Disqus