Пасічники почали відкачувати соняшниковий мед

7 серпня 2020 204 0
Пасічники почали відкачувати соняшниковий мед

В Україні повним ходом йде медозбір з соняшника — основного медоноса сезону. В південних, а подекуди і в центральних  областях, вже почалась відкачка соняшникового меду. Про це Kurkul.com повідомив співвласник ТМ «Знатний Мед», пасічник Валерій Курейко.

Експерт зазначає, що в цього року частка соняшникового меду у загальному обсязі урожаю буде більшою, ніж звичайно.

«Минулого року мед соняшника склав 48% від загального обсягу — це понад 31 тис. т, в цьому році його частка буде більше ніж 50%, через недобір весняних та літніх видів меду. Фактично, за рахунок пізньолітніх сортів меду, а це переважно соняшник, більшість пасічників зможуть наростити обсяг продукції, щоб компенсувати відсутність майського, акації та інших видів меду, які не вдалося зібрати через несприятливі погодні умови», — каже пасічник.

Експерт зазначає, що для збору нектару з соняшнику погода встановилась переважно сприятлива — температура повітря вище 25 °C та відносна вологість повітря понад 40%: при таких умовах соняшник добре виділяє нектар і приваблює бджіл.

Ще один вид меду, який вже відкачують пасічники — це гречаний. Його частка у загальному обсязі — на рівні 3-4% (до 2 тис. т), адже площі посівів під гречку в Україні останніми роками зовсім невеликі  — 70-75 тис. га. 

«Гречка відрізняється високою медопродуктивністю — до 100 кг з 1 га, але ймовірно для аграріїв вона не така вигідна, як наприклад соняшник чи кукурудза. Хоча на внутрішньому  ринку споживання гречки є традиційно високим, так само як і ціна, у ЄС культура вживання гречаної крупи розвинута слабко, мабуть тому агровиробники не бачать перспектив для її експорту», — говорить Валерій Курейко. 

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus