Володимир Зеленський підписав закон щодо сільськогосподарської кооперації

13 серпня 2020 101 0

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою Закон № 819-ІХ «Про сільськогосподарську кооперацію», який врегульовує відносини щодо створення, діяльності та припинення с/г кооперативів. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Закон передбачає закріплення на законодавчому рівні принципів утворення та діяльності сільськогосподарських кооперативів, зокрема:

  • демократичність, добровільність та відкритість кооперативного членства; обов’язковість участі члена в господарській та іншій діяльності кооперативів та їхніх об’єднань;
  • автономність, незалежність, співпраця кооперативів;
  • сприяння їхньому розвитку (освіта, навчання, інформація) та врахування інтересів територіальної громади.

Також вносяться зміни до Господарського та Цивільного кодексів України, законів України «Про фермерське господарство», «Про кооперацію» та «Про особисте селянське господарство», які передбачають усунення законодавчих колізій, врегулювання перехідних відносин діяльності сільськогосподарських виробничих кооперативів, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та їхніх об’єднань на момент набрання чинності цим законом.

В Офісі президента стверджують, що цей закон сприятиме розвитку сільськогосподарських кооперативів та збільшенню їхньої ринкової частки у виробництві та реалізації сільгосппродукції. Це посилить конкурентоспроможність малих і середніх виробників та прискорити розвиток сільських територій.

Виконано за допомогою Disqus