Експерти назвали причини стрімкого росту цін на малину

14 серпня 2020 125 0
Експерти назвали причини стрімкого росту цін на малину
Kurkul.com

Цього року ціни на малину коливаються в межах 45-70 грн/кг, що в середньому на 20% вище, ніж в аналогічний період минулого року. У першій половині серпня 2019 р. оптові ціни на цю ягоду стартували від 35 грн/кг. Про це пише Газета.юа.

Так, за словами експертів, є кілька причин, які зумовили таке збільшення цін на малину.

«В результаті холодної весни і дощового літа сезон малини почався із затримкою. Несприятливі погодні умови позначилися на якості ягід. Виробникам, які можуть запропонувати продукцію вищої якості, вдається утримувати ціни на малину на досить високому рівні», — стверджують аналітики. 

Читати за темою: На Івано-Франківщині вирощують кавуни та полуницю до пізньої осені

Також, за їх словами, цього року відбулися істотні втрати врожаю багатьох ягідних і кісточкових культур, що підтримує ціни на малину, при тому, що урожай цих ягід очікується мінімум на рівні минулого року.

«Оскільки пропозиція багатьох ягід і фруктів цього сезону вельми обмежена, споживачі купують те, що є на ринку. Попит на малину дозволяє продавцям не переглядати ціни в бік зниження», — пояснили експерти. 

Крім того, ще однією причиною росту цін є те, що в результаті невдалих сезонів 2017 та 2018 рр. багато фермерів відмовилися від вирощування малини. 

«Тому підтримку цінам останні 2 сезони надає не тільки збільшення попиту на малину, але і зменшення пропозиції», — підсумували аналітики. 

Виконано за допомогою Disqus