Житомирський бізнесмен фіктивно постачав пальне агропідприємцям

20 серпня 2020 182 0

Фахівці СБУ припинили діяльність злочинного угрупування, яке постачало пальне великим сільгоспвиробникам з декількох регіонів України. Про це йдеться на times.zt.ua.

Під час розслідування справи правоохоронцям вдалося встановити, що організатором групи є столичний підприємець, який тривалий час займався реалізацією пального. Чоловіку вдалося оформити кілька фейкових фірм та, заручившись допомогою фізосіб, торгувати пальним за готівку.

При цьому, згідно офіційних даних, продукція нібито ззнаходилася на нафтобазі комерсанта в одному з районів Житомирщини, що дозволило злодію штучно відображати у документах наявність залишків пального. Потім бухгалтерія виготовляла документи для фіктивного продажу пального клієнтам цього центру.

«За допомогою напрацьованої схеми «покупці» мали змогу протиправно мінімізувати сплату податків до держбюджету, адже згідно документів, пальне продавали за завищеними цінами, що суттєво збільшувало витрати аграріїв на вирощування та збір сільгосподарської продукції», — йдеться у повідомленні.

У СБУ зазначають, що клієнтська база складалася з великих приватних та державних агропромислових підприємств. За попередніми підрахунками спеціалістів лише з 2019 р. фігурантам вдалося заробити більше 12 млн грн лише за допомогу у формуванні аграріям незаконного податкового кредиту.

Зазначається, що під час обшуків було вилучено оргтехніку зі сформованими документами, первинну бухгалтерську документацію та чорнові записи ділків. Наразі триває досудове розслідування та готується клопотання до суду.

Читати за темою: На Рівненщині виготовляли і продавали фальсифіковані пестициди

Виконано за допомогою Disqus