На Хмельниччині прокуратура повернула 500 га землі, яку неправомірно віддали фермеру зі Львівщини

26 серпня 2020 98 0
На Хмельниччині прокуратура повернула 500 га землі, яку неправомірно віддали фермеру зі Львівщини
Kurkul.com

Завдяки вжитим прокуратурою Хмельницької обл. заходам представницького характеру забезпечено реальне виконання рішення суду про повернення до державної власності 510 га землі вартістю понад 6 млн грн. Про це повідомляє пресслужба прокуратури області.

Зазнаається, що Головним управлінням Держгеокадастру в області прийнято рішення про передачу мешканцю Львівщини на 25 років для ведення фермерського господарства більше пів тисячі гектарів землі сільськогосподарського призначення. Виявилось, що землі передано у користування всупереч законодавчо встановленій процедурі набуття права оренди на ділянки такої категорії.

«Посадовці формально підійшли до вирішення заяв громадянина, не пересвідчились у волевиявленні заявника створити фермерське господарство та його спроможності вести діяльність такого виду — виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатись її переробкою та реалізацією, а також у наявності необхідної техніки та інших засобів обробітку великих площ земель. Крім того, всупереч вимогам Закону України «Про фермерське господарство» спірні землі передано не єдиним масивом, а шістьма окремими ділянками на території двох сільських рад Шепетівського району», — йдеться у повідомленні.

Дійсний намір землекористувача спрямовувався не на ведення фермерського господарства, а на штучне використання цієї процедури як пільгового порядку одержання земель державної власності в оренду без проведення земельних торгів. Відтак, за позовом прокуратури області договори оренди землі визнано недійсними.

На виконання рішення Шепетівського міськрайонного суду, залишеного без змін судами апеляційної та касаційної інстанцій, право оренди на вказані земельні ділянки вартістю 6,4 млн грн скасовано.

Читати за темою: На Київщині чиновники незаконно продали 76 га землі

Виконано за допомогою Disqus

+ 34° ... + 22°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

63%