В Україні стартував сезон горіхів

7 вересня 2020 122 0
В Україні стартував сезон горіхів
pixabay.com

В Україні розпочинається горіховий сезон. Окрім звичайних для українців волоських, уродили ще мигдаль та фундук. І поки волоські ще дозрівають, інші горіхи вже дали перший урожай. Про те, як їх вирощують та скільки коштують розповіли в сюжеті ТСН.

Раніше екзотичні сорти горіхів, такі як фундук та мигдаль, завозили до України лише морем, через одеський порт. Наразі ці рослини можна побачити неподалік Одеси. На березі Хаджибейського лиману розташовано понад сотні га молодого фундука. Трирічні деревця добре адаптувалися до українського клімату і вже цього року дали перший врожай.

Читати також: Україна збільшує імпорт свіжих фруктів та ягід

На українських чорноземах він виростає смачнішим, а вирощувати його не складніше, ніж доглядати традиційний яблуневий сад. Цьогоріч горіх навіть врятував фермерів, які його вирощують, від банкрутства.

Кілограм очищеного фундука коштує біля €7, а з гектару дерев віком від 6 років можна отримати мінімум 2 т горіхів.

Також на Одещині є перший в Україні розплідник іншої горіхової екзотики — мигдалю. Українські селекціонери вже внесли до вітчизняного реєстру чотири власні сорти, один із них навіть зі смаком «Амарето». Наступного року почнуть створювати промислові сади цієї культури. Нині імпортний мигдаль на українському ринку коштує до €15/кг.

«Ми зможемо, як мінімум, на 40-50% зменшити ціну мигдалю проти того, що сьогодні є на наших прилавках», — запевняє Василь Бабанський, віцепрезидент Всеукраїнської горіхової асоціації.

Фахівці кажуть, що фундук і мигдаль з часом можуть стати альтернативою культурою та навіть частково замінити традиційну пшеницю і виноград. Популярність цього продукту лише зростає, адже люди, які за здорове харчування, неодмінно вносять їх до свого меню.

Читати за темою: На півдні України з’являться сади мигдалю української селекції

Виконано за допомогою Disqus

+ 6° ... - 4°

Вітер

1м/с

Опади

0мм

Вологість

69%