В Уряді сприятимуть розвитку зрошення на півдні України

11 вересня 2020 99 0
В Уряді сприятимуть розвитку зрошення на півдні України
Kurkul.com

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко заявив, що розвиток зрошення на Херсонщині та в інших південних областях України є важливою умовою для реалізації аграрного потенціалу, збільшення сільськогосподарського виробництва та зміцнення лідерства на аграрних ринках у світі. Повідомляє пресслужба Мінекономіки.

В рамках поїздки до Херсонської обл. Урядова делегація відвідала Інститут зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України, де ознайомилась з діяльністю наукового закладу та заслухала презентацію «Розвиток зрошення — фундамент майбутнього Херсонщини». 

«Розвиток зрошувальних систем ми будемо посилювати в рамках розширення програми «Велике будівництво» за дорученням Президента України і Прем'єра. Наразі діє державна фінансова підтримка на придбання нового обладнання та зрошувальної техніки — надається 25%-ва компенсація. Так, за 2019-2020 рр. аграріями України вже було закуплено зрошувальної техніки на суму 15,9 млн грн і отримано компенсації на суму 3,4 млн грн. Зокрема аграріями Херсонщини — закуплено на 3,4 млн грн і отримано компенсації 1,1 млн грн (32% від загальної кількості компенсації)», — зазначив Міністр Ігор Петрашко.

Також він проінформував, що під головуванням Мінекономіки вже проведено 3 засідання міжвідомчої робочої групи з питань напрацювання законопроєкту «Про об’єднання водокористувачів» та напрацювання механізму передачі зрошувальної інфраструктури. За результатами засідань Департаментом аграрної політики Мінекономіки та Інститутом водних проблем і меліорації НААН опрацьовано усі пропозиції, зауваження та підготовлено оновлену редакцію законопроєкту «Про об’єднання водокористувачів».

Наступним етапом є прийняття на законодавчому рівні механізму використання державних помпових станцій підприємствами на умовах державно-приватного партнерства та продовження реалізації Плану заходів  «Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 р.
 
Читати також: Південь України може стати пустелею — думка

Виконано за допомогою Disqus