Все, що необхідно знати про лохину (дайджест)

Все, що необхідно знати про лохину (дайджест)

28 вересня 2020 9518 0

Наразі вирощування лохини набирає обертів у багатьох областях. В Україні вже є господарства з площею насаджень не кілька соток, а кілька десятків чи сотень гектарів. Великий попит на ягоду, хороші закупівельні ціни, відпрацьована сусідами технологія вирощування — все це робить лохину привабливою культурою. 

Саме тому ми вирішили зібрати дайджест матеріалів, який ви можете додавати собі у закладки. Тут будуть лише заголовки та посилання на найкорисніші статті про лохину. Незалежно від того, чи знаєте ви взагалі що таке лохина, чи, може, уже давно й успішно вирощуєте цю ягоду, вам буде цікаво дізнатись про досвід інших господарств та поради науковців щодо вирощування лохини. 

Технологія вирощування

Сорти, особливості підживлення та закислення ґрунтів, вибір регіону для вирощування, правильне формування куща та вибір гарного посадкового матеріалу. Про агротехнічні, кліматичні й технологічні тонкощі розповідає Олег Базюк, керівник підприємства ТОВ «Долина Агро». 

Читати за темою: На що слід звертати увагу при вирощуванні лохини

Лохина: що це за культура, які її особливості, які бувають види лохини, нюанси технології вирощування — про це розповідає на відео SuperAgronom.com. 

Про особливості рослини, деякі труднощі вирощування, стан ринку та необхідні інвестиції для старту бізнесу на лохині та інших нішевих культурах розповів Володимир Білко, агроконсультант, керівник та засновник науково-виробничої фірми «БТУ–Центр». 

Огляд перспективних нішевих напрямків у садівництві та овочівництві

Технологію вирощування не лише лохини, а й інших ягід у закритому ґрунті, її переваги та тонкощі розкрив читачам Kurkul.com Юрій Бондарев, консультант із вирощування ягідних культур на ягідному форумі «S-FRUIT TRANSFORMATION 2019».

Читати також: Переваги використання теплиць та плівкових тунелів у ягідництві

Захист рослин 

Огляд хвороб лохини, що пошкоджують плоди, стебло й листки. Про грибкові, вірусні та бактеріальні захворювання, що є небезпечними для лохини, розповідає фахівець Сумського НАУ Олена Безкровна.

Хвороби лохини

Необхідність запилення для отримання гарного врожаю, комахи-запилювачі лохини та їх антиподи — шкідники культури. Про комах корисних і шкідливих на плантаціях лохини розповідає Олена Безкровна із Сумського НАУ.

Запилювачі та шкідники лохини

Якщо сучасні дистриб’ютори агрохімії у 99% можуть запропонувати хороші рішення для захисту саду від хвороб і дрібних шкідників, то проблема серйозних механічних пошкоджень плодових культур через несприятливу погоду, птахів та зайців залишається невирішеною. Як захистити фруктовий сад чи ягідну плантацію від несприятливих погодних умов та шкідників, розповіла директор вінницької компанії «НІФ Агро Постачання» Наталія Лут. 

Читати за темою: Ані вітер, ані птах: захисні системи для садів

Досвід господарств

Підприємства, які хочуть почати вирощувати лохину, обов'язково стикаються з питаннями: «Яка кліматична зона підходить рослині?», «Які ґрунти мають бути?», «Як правильно садити рослини?» та врешті-решт «Чи вигідно мені це?». ТОВ «Агропроммаш», що на Київщині, теж вирішило спробувати себе у ягідництві та поділилось своїм досвідом і деякими тонкощами вирощування цієї ягоди.

Технологія вирощування лохини, або чому ця ягода стає популярною

Створення органічної ферми oLaWander, де вирощують лаванду, полуницю, ожину та лохину, почалось з огляду соціальних мереж, а тепер Мирослава Лінська, керівник органічної ферми, веде свій блог в Instagram, де ділиться з підписниками всіма секретами вирощування ягід та лаванди, а також приймає онлайн замовлення на продукцію. Його, до речі, читають понад 110 тис. підписників!

Органічна ферма oLaWander: секрети Instagram-блогерки Мирослави Лінської

Мета цього аграрного вишу — опрацювання новітніх технологій вирощування та підвищення урожайності культур. Тут у лабораторних умовах вирощують лохину, адже саме її багато виробників називають однією з найперспективніших нішевих культур на українському аграрному ринку. Розповідь про досвід Сумського НАУ з вирощування лохини, а також розробки технології для її вирощування у промислових масштабах читайте за посиланням: 

Кіноа, лохина, дуби, магнолії та гінкго у СНАУ. Як вирощувати, то вже вирощувати!

Крім того, додаємо до цього списку таку цікаву новину: 

Неподалік Львова ветерани АТО Ярослав Коминський і Олександр Джунківський започаткували власний бізнес із вирощування лохини. 

Огляд новин

Ми зібрали для вас найцікавіші та найсвіжіші новини про лохину. Приємного перегляду! 

Україна складе серйозну конкуренцію на ринку ягід в Європі. Експерт прогнозує у найближчі роки бум інвестицій у вирощування ягідних культур.

У найближчі 10 років очікується бум вирощування лохини — виробник

На Прикарпатті триває реалізація проєкту «П’ядицькі культури», котрий передбачає створення центру з вирощування лохини.

На Прикарпатті створять центр із вирощування лохини

Українські виробники лохини об’єдналися в кооператив для збуту продукції. Поки що кооператив зосереджений на вирощуванні й продажі органічної та конвенційної лохини.

Виробники органічної лохини об’єднались у кооператив

На базі сільськогосподарського виробничого кооперативу «Ягідки» в Київській області створено перший органічний розсадник лохини. Наразі тут вирощують 5 різних сортів лохини, що дозволяє збирати ягоди з середини червня до середини вересня.

На Київщині відкрили перший органічний розсадник лохини

Україна продовжує нарощувати виробництво й експорт свіжої лохини. Так, у Сінгапурі Україна була п'ятим найбільшим постачальником лохини, поступаючись тільки США, Канаді, Перу і ПАР.

Україна нарощує експорт свіжої лохини в Сінгапур і ОАЕ

Кооператив на базі ТОВ «Грасс Авеню» у Житомирській обл. ввів в експлуатацію високотехнологічну сортувальну лінію ягід Berry Class 4 іспанської компанії-виробника Elifab і фасувальне обладнання від компанії Mat Exakta.

Житомирські виробники лохини запустили нові сортувальну і пакувальну лінії

Сезон реалізації лохини в господарствах України вже близький до завершення, що тягне за собою досить стрімке скорочення пропозиції цієї ягоди на ринку. Про особливості сезону та ціни ягід станом на вересень 2020 року читайте: 

В Україні завершується сезон лохини


© Анастасія Герасименко, Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою