Ріпак озимий потребує особливого захисту від шкідників — експерт

5 жовтня 2020 38 0
Ріпак озимий потребує особливого захисту від шкідників — експерт
UKRAVIT

Майбутній рівень врожайності залежить від того, в якому стані рослини ріпаку озимого увійдуть на перезимівлю та відновлять вегетацію. Саме тому експерти компанії «UKRAVIT» рекомендують особливу увагу приділити осінньому захисту цієї культури від шкідників.

Так, за відсутності заходів контролю шкідників та інсектицидних обробок, пошкоджені рослини не здатні повною мірою накопичити достатньо поживних речовин для успішної перезимівлі, а також ризикують бути ураженими збудниками хвороб, які легко проникають через пошкоджені частини рослин.

«Осінні погодні умови агросезону-2020 є досить строкатими для ріпаку озимого: в окремих регіонах культура на даний момент повноцінно росте та розвивається, а у інших відзначається нерівномірність по густоті стояння та проходженню фаз росту. Однак після опадів, ситуація з неоднорідними посівами однозначно покращиться. Наразі наші менеджери з технічної підтримки відзначають поширення у різних регіонах України чорного хрестоцвітого прихованохоботника, хрестоцвітих блішок, ріпакового пильщика та інших шкідників», — відзначає Олександр Мигловець, керівник агрономічного департаменту компанії.

Для того, щоб вберегти свої посіви він рекомендує постійно проводити моніторинг на полях і за появи шкідників, при перевищенні їх рівня ЕПШ, а також обов’язково проводити інсектицидні обробки.

Для надійного контролю шкідників Олександр Мигловець рекомендує застосовувати контактно-системний інсектицид Жук OFF (Венон) (клотіанідин, 200 г/л + альфа-циперметрин, 100 г/л). Шляхом поєднання діючих речовин із різних хімічних груп препарат забезпечує високу ефективність проти широкого спектра шкідників ріпаку, в тому числі стійких до піретроїдів, і при цьому не викликає у них резистентності.

Препарат забезпечує швидкий «нокаут-ефект» і одночасно гарантує тривалий період захисної дії. А за рахунок системної дії він захищає навіть необроблені молоді листки рослин.

Читати за темою: Фахівець розповів про захист посівів ріпаку від падалиці та бур’янів

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 17°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

41%