Указ Зеленського НЕ передасть держземлі ОТГ

16 жовтня 2020 1058 0
Указ Зеленського НЕ передасть держземлі ОТГ
Kurkul.com

Гучною новиною останніх днів стало підписання президентом України Указу про передачу державних земель сільськогосподарського призначення в комунальну власність. Аграрний юрист Анатолій Косован, керуючий партнер юридичної фірми Kosovan Legal Group, допоміг розібратися в суті документа, пише Kurkul.com.

На його думку, цей указ не передасть держземлі ОТГ:

  • питання передачі с/г земель державної власності в комунальну вже раніше було врегульоване на законодавчому рівні;
  • в Указі №449/2020 відсутні й терміни його виконання;
  • сам Указ не встановлює ніякого нового регулювання і не дає нових прав місцевому самоврядуванню на отримання земель;
  • подальша передача державних земель у комунальну власність буде відбувається виключно на підставі нормативних актів, які були прийняті ще у 2018 р.

Анатолій Косован пояснив, що питання передачі сільськогосподарських земель державної власності в комунальну раніше вже було врегульоване на законодавчому рівні Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. №60-р. Цим документом державні землі с/г призначення підлягають передачі в комунальну власність об'єднаним територіальним громадам. У свою чергу Закон України №2498-VIII від 10 липня 2018 р. передав у комунальну власність земельні ділянки ліквідованих КСП.

«У зв'язку з наявністю такого регулювання у нас виникло питання, які ж ще землі й тим більше державні були передані новим Указом президента органам місцевого самоврядування», — сказав Анатолій Косован.

Він зазначив, що сам документ складається всього з п'яти пунктів, в них Президент просить:

  • активізувати діяльність;
  • опрацювати питання;
  • вжити заходів щодо врегулювання питання;
  • забезпечити супровід законопроєктів;
  • вжити заходів в рамках, встановлених законодавством.

«Конкретний зміст даних пунктів не має значення, оскільки в них немає ніякої конкретики щодо того, які кроки мають бути зроблені на його виконання, і не передбачені ніякі нові права органів місцевого самоврядування на отримання у власність державних земель», — розповів юрист.

В Указі №449/2020 відсутні й терміни його виконання, що цілком обґрунтовано викладеним в попередньому абзаці.

«Сам Указ президента №449/2020 від 15 жовтня 2020 р. не встановлює ніякого нового регулювання і не дає нових прав місцевому самоврядуванню на отримання земель. Його положення неможливо сприймати інакше, ніж публічна заява про позицію президента з питання передачі державних земель у комунальну власність. Подальша передача державних земель у комунальну власність буде відбувається виключно на підставі нормативних актів, які були прийняті ще у 2018 році, а не на підставі обумовленого Указу Президента», — підсумував Анатолій Косован.

Виконано за допомогою Disqus

- 10° ... - 13°

Вітер

3.3м/с

Опади

0мм

Вологість

78%